پژوهشگاه بین المللی المصطفی (ص)
تاریخ مطلب : 1399/08/19
پیوست مرتبط : عکس / فیلم / صوت
مجموعه : عمومی پژوهشگاه
رونمایی از کتاب مطالعات قرآنی و تفسیری معاصر در اندونزی

به همت پژوهشکده علوم اسلامی پژوهشگاه بین المللی المصطفی کتاب ارزشمند «مطالعات قرآنی و تفسیری معاصر در اندونزی» به زبان فارسی تألیف و آماده انتشار گردید.

کتاب «مطالعات قرآنی و تفسیری معاصر در اندونزی» که حاصل تلاش مولف محترم حجت الاسلام و المسلمین آقای سید مفید حسینی کوهساری است؛ پژوهشی جدید و جامع در آثار قرآنی کشور اندونزی می‌باشد.

گروه قرآن و حدیث پژوهشکده علوم اسلامی، این کتاب را براساس الگوی طرح جامع «قرآن‌پژوهی در جهان معاصر» بررسی نموده و پس از انجام اصلاحات از سوی مولف محترم، پیگیریهای لازم برای چاپ این اثر را انجام داده است.
در این کتاب تلاش شده است تفاسیر اندونزیایی به ویژه تفاسیر معاصر اندونزی معرفی شده و تصویری نسبتاً جامع از مطالعات تفسیری ارائه گردد. در این زمینه در خصوص هر تفسیر ابتدا شرح حال مختصری از مفسر عرضه شده و حتی المقدور به شرایط اجتماعی و سیاسی و انگیزه‌های نگارش تفسیر پرداخته شده و در ادامه به روش‌ها و گرایش‌های هر یک از تفاسیر اندونزیایی اشاره شده است.
قرار است از این کتاب در هفته پژوهش در پژوهشگاه بین المللی المصطفی رونمایی شده و سپس توسط انتشارات بین المللی المصطفی و در 179 صفحه به زبان فارسی با عنوان «مطالعات قرآنی و تفسیری معاصر در اندونزی» منتشر گردد.