امروز :
 
مرکز دراسات المصطفی (ص) العالمی
Al-Mustafa International Research Institute
 
 
فارسی | العربیه | English
 در نشست علمی پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی بررسی شد
چرایی تقابل غرب با مهدویت پس از انقلاب اسلامی
نشست علمی «چرایی تقابل غرب با مهدویت پس از انقلاب اسلامی» به همت پژوهشگاه بین‌المللی جامعه‌المصطفی برگزار شد.
چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧ - ١٠:١٤

 


نشست علمی «چرایی تقابل غرب با مهدویت پس از انقلاب اسلامی» به همت پژوهشگاه بین‌المللی جامعه‌المصطفی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ محمد شهبازیان در این نشست با اشاره به این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قیام امام حسین(ع) و مهدویت، دو مبانی انقلاب اسلامی بود که مورد توجه جدی تحلیلگران غربی واقع شد، خاطرنشان کرد: براساس گزارش‌های متعدد منابع غربی، مبانی دینی و معنوی در ایران غلبه دارد و برای فائق شدن بر آن باید با این مبانی آشنا شد.

وی، در ادامه، با تأکید بر اذعان کارشناسان غربی بر بی‌اثر بودن انواع تهدیدهای نظامی، اقتصادی و... ضد جمهوری اسلامی بدون در نظر گفتن ریشه‌های فکری انقلاب اسلامی، ابراز داشت: مستندهای متعددی درباره مبانی فکری انقلاب اسلامی ساخته شده که بیانگر پیوند مردم ایران از طیف‌های مختلف با امام حسین(ع) و مهدویت است.

سخنران نشست ادامه داد: با توجه به این حقایق، دشمنان جمهوری اسلامی ایران، به منظور تخریب فرهنگ مهدویت اقدامات متعددی در دستور کار قرار داده‌اند که از آنها می‌توان به پررنگ نمودن برخی مسائل حاشیه‌ای و خرافی، توهین و تمسخر مبانی مذهبی و معرفی برخی از گروه‌های انحرافی به عنوان پیروان واقعی مهدویت اشاره کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ شهبازیان، در ادامه، با معرفی برخی آثار تولیدشده غربی در زمینه پیوند انقلاب اسلامی و مهدویت، یادآور شد: امروز در فضای رسانه‌ای، هجمه گسترده‌ای ضد مهدویت صورت می‌گیرد و اندیشمندان و فعالان عرصه رسانه‌ای و مجازی موظف هستند با هوشیاری کامل در این میدان مهم حاضر باشند.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 
کلیه حقوق این سایت برای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) محفوظ است. - Copyright © 2009-2012 - All rights reserved
مرورگر پیشنهادی : Mozilla Firefox بازدید امروز : ، بازدیدکل :