امروز :
 
مرکز دراسات المصطفی (ص) العالمی
Al-Mustafa International Research Institute
 
 
فارسی | العربیه | English
 با حضور مدیر مرکز مطالعات امت متحد؛
کارگاه آموزشی «دوره عمومی تجزیه و تحلیل سیاسی» برگزار شد
به همت اندیشکده عراق پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص)، کارگاه آموزشی دوره عمومی تجزیه و تحلیل سیاسی به زبان عربی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدفادی السید، مدیر مرکز مطالعات «امت متحد» و تحلیلگر مسائل سیاسی خاورمیانه شبکه العالم برگزار شد.
پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧ - ١٦:٥٥

 


کارگاه آموزشی دوره عمومی تجزیه و تحلیل سیاسی، با حضور طلابی از کشور‌های سودان، عراق، نیجریه، الجزایر، کامرون، غنا و سوریه برگزار شد.

 
بنابر این گزارش، اندیشکده عراق در پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) به مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی الغریفی است که برنامه‌های متعدد علمی، پژوهشی و تحقیقاتی را در قالب نشست، هم‌اندیشی و کارگاهی برای طلاب جامعةالمصطفی(ص) العالمیة برگزار می‌کند.
 
پژوهشکده مطالعات منطقه‌ای با مطالعه وضعیت فرهنگی، دینی و اجتماعی کشور‌ها و مناطق مختلف جهان، تلاش می‌کند تا نگاه روشن و بینش جامع و روزآمدی را از وضعیت بین‌الملل برای مخاطبان و دست‌اندرکاران المصطفی(ص) در تمام سطوح فراهم کند. این پژوهشکده ضمن بهره‌مندی از سوابق موجود، با رویکردی علمی - پژوهشی و تکیه بر تحلیل‌ها، هماهنگ با نهاد‌های رسمی بین‌المللی کشور و به اقتضای سازمان المصطفی(ص) دارای ۵ گروه علمی است که به بررسی تحولات جهان می‌پردازند.

این پژوهشکده در راستای انجام وظایف محوله جهت تحلیل و بررسی مباحث موردنظر و پیگیری تحولات جاری کشور‌ها و مناطق هدف، اقدام به ارائه گروه‌بندی ویژه‌ای از کشور‌ها کرده است که امید دارد با مشارکت مدیران و کارشناسان به عنوان مبنایی مشترک برای اقدامات بخش‌های مختلف تکمیل شود.

گروه‌های علمی این پژوهشکده شامل، گروه مطالعات آمریکا و اروپا، گروه مطالعات آسیا و اقیانوسیه، گروه مطالعات آفریقا و عربی، گروه مطالعات جهانی و گروه مطالعات شیعیان، حوزه‌های علمیه و روحانیت است. اندیشکده عراق از جمله مجموعه‌های فعال گروه مطالعات آفریقا و عربی است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 
کلیه حقوق این سایت برای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) محفوظ است. - Copyright © 2009-2012 - All rights reserved
مرورگر پیشنهادی : Mozilla Firefox بازدید امروز : ، بازدیدکل :