امروز :
 
مرکز دراسات المصطفی (ص) العالمی
Al-Mustafa International Research Institute
 
 
فارسی | العربیه | English
 در صبحگاه معنوی طلاب المصطفی در گرگان مطرح شد:
جوانان مطالبه گر باشند
رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی گفت: یکی از مسائل که امروز جوامع اسلامی با آن مواجه است مطالبه گری جوانان است، گفت: مسئولیت طلاب در این موضوع بسیار خطیر است و باید در مقابل حضرت حق پاسخ گو باشند
پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٥٠

 


رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی گفت: یکی از مسائل که امروز جوامع اسلامی با آن مواجه است مطالبه گری جوانان است، گفت: مسئولیت طلاب در این موضوع بسیار خطیر است و باید در مقابل حضرت حق پاسخ گو باشند.

حجت الاسلام والمسلمین متقی، رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی با حضور در برنامه صبحگاه معنوی نمایندگی المصطفی در گرگان، به موضوع « طلبه و مطالبه گری جوانان در جوامع اسلامی» پرداخت.

وی با بیان این نکته که یکی از مسائلی که امروز جوامع اسلامی به آن مواجه است، مطالبه گری جوانان است، افزود: مسئولیت طلاب در این موضوع آنچنان خطیر است که باید در مقابل حضرت حق پاسخ گو باشند.

رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی چالش بسیار بزرگ جوامع دینی به صورت عام و جوامع اسلامی به صورت خاص را « ناباوری» دانست و اظهار کرد: ما با ارتقاع سطح معنوی می توانیم از این بلاهای دنیوی در امان باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین متقی، خلوص نیت در انجام امور را بسیار مهم دانست و گفت: ما باید هر قدمی که بر می داریم، خلوص نیت داشته باشیم و با تلاش برای ارتقاء سطح علوم مان، با این ناباوری ها مواجه نشویم.

رئیس پژوهشگاه بین المللی المصطفی خطاب به طلاب المصطفی با بیان این که شما رسولان امت خود هستید و باید مبانی علمی و معرفتی تان را تقویت کنید، خاطرنشان کرد: یک طلبه چنان باید پایه علمی خود را محکم کند که بتواند هم خود معرفت کسب کند و هم توانایی اعطاء این معرفت به دیگران را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین متقی، دوران جوانی را بهترین فرصت کسب معرفت دانست و تصریح کرد: بیشتر جوانان وقتشان را به بطالت می گذرانند، در حالی که باید در جوانی وقت و عمر خود را برای خدا وقف کنیم.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 
کلیه حقوق این سایت برای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) محفوظ است. - Copyright © 2009-2012 - All rights reserved
مرورگر پیشنهادی : Mozilla Firefox بازدید امروز : ، بازدیدکل :