امروز :
 
مرکز دراسات المصطفی (ص) العالمی
Al-Mustafa International Research Institute
 
 
فارسی | العربیه | English
 همایش اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس برگزار شد
همایش بین‌المللی اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس به همت پژوهشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی در مدرسه عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد.
پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٣ - ١٠:١٦

 


همایش بین‌المللی اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس به همت پژوهشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی در مدرسه عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد.

 همایش اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس به همت پژوهشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی، دانشگاه یونن چین، معاونت پژوهش جامعه المصطفی، مجتمع عالی امام خمینی (ره)، موسسه زبان و فرهنگ و همکاری نمایندگی پژوهشگاه بین‌المللی جامعه المصطفی در کشور چین امروز چهارشنبه 13 اسفندماه با حضور اندیشمندان حوزوی و پژوهشگران دانشگاه یونن چین در مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد.
حجت‌الاسلام مجید خالق پور، دبیر همایش اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس در نخستین دقایق شروع این همایش بین‌المللی این همایش را همایش دوم مشترک بین جامعه المصطفی و دانشگاه یونن چین خواند.
  دبیر همایش اخلاق در اسلام و آیین کنفوسیوس بابیان این که برگزاری این‌گونه همایش‌ها نقش بسیار مهمی در بازشناسی ظرفیت‌های فرهنگی و اعتقادی و اخلاقی بین دو مکتب اسلام و کنفوسیوس خواهد شد، اظهار کرد: این دومین نشست علمی مشترک بین این دو مرکز علمی ایرانی و چنی است که با محوریت دو مکتب صورت می‌پذیرد.
در ادامه این همایش صاحبان مقالات تخصصی دو کشور چین و ایران به ارائه مقالات پرداختند که در مجموع آقای علی همت بناری به ارائه مقاله اخلاق دو تعلیم و تعلم از دیدگاه اسلام و حجت الاسلام محمد احسانی به ارائه مقاله اخلاق در دیدگاه امام خمینی (ره) در شیفت صبح پرداختند.
گفتنی است این همایش عصر امروز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی رئیس پژوهشگاه المصطفی به کار خود پایان داد به طوری که در این همایش مجموعاً 15 مقاله علمی در محوریت موضوع همایش از سوی پژوهشگران ایرانی و چنی ارائه شد که شرح دقیق آن توسط دبیر همایش در پایان قرائت گردید

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 
کلیه حقوق این سایت برای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) محفوظ است. - Copyright © 2009-2012 - All rights reserved
مرورگر پیشنهادی : Mozilla Firefox بازدید امروز : ، بازدیدکل :