امروز :
 
مرکز دراسات المصطفی (ص) العالمی
Al-Mustafa International Research Institute
 
 
فارسی | العربیه | English
 


حجت الاسلام والمسلمین خالق پور خبر داد؛
شرکت ۴۹۷ محقق در جشنواره شیخ طوسی
پنج شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٤ - ١٢:١٩

 


دبیر کمیته علمی جشنواره شیخ طوسی از شرکت ۴۹۷ محقق در هجدهمین جشنواره شیخ طوسی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور صبح امروز در هجدهمین جشنوراه شیخ طوسی در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم گفت: این جشنواره شامل آثاری است که در سال 93 به چاپ رسیده و یا در این سال دفاع شده است.

وی افزود: در بخش کلی دریافت آثار محققین المصطفی، 497 محقق در جشنواره شرکت کردند؛ زیرا در این بخش تنها خانواده جامعه المصطفی(ص) مشارکت دارند.

دبیر کمیته علمی جشنواره گفت: در سال 93، 660 اثر از 497 محقق به دبیرخانه شیخ طوسی ارسال شده است که در این بین 70 اثر از سوی خواهران و مابقی آثار از سوی برادران طلبه بوده است؛ از میان این آثار نیز 106 کتاب، 217 مقاله چاپ شده، 191 پایان نامه و 146 تحقیق پایان نامه در این جشنواره شرکت داده شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور با ذکر این مطلب که این مقالات و آثار در 11 زبان و 30 ملیت تقسیم بندی شده است، اظهار کرد: در بخش فراخوان مقاله، هر ساله یک مورد به روز و مورد نیاز جهان اسلام پیشنهاد می شود و هدف آن نیز تمرین قلم برای ورود طلاب به مسائل روز جامعه اسلامی است.

وی افزود: امسال بر اساس نامه رهبر معظم انقلاب که بیانگر موضوع مهم و اساسی جهان اسلام بود، این جشنواره موضوع خود را گفتگوی اسلام و جهان معاصر قرارداد که در این بخش، پس از بیان 37 موضوع، نسبت به جمع آوری آثار اقدام شد.

حجت الاسلام و المسلمین خالق پور بیان کرد: در این بخش، 240 محقق در این بخش مشارکت کردند که نسبت حضور بانوان و برادران تقریبا مساوی بود؛ در این بین نیز 257 مقاله به چهار زبان ارسال شد؛ سه ملیت، افغانستان، ایران و هندوستان به همراه 10 ملیت دیگر در این بخش بیشترین آثار را به خود اختصاص دادند.

دبیر کمیته علمی جشنواره شیخ طوسی بیان کرد: در رتبه بندی نیز 68 اثر در این میان حائز رتبه شدند که 20 رتبه متعلق به افراد غیر طلبه است که در این همایش شرکت کردند

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 
کلیه حقوق این سایت برای پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی(ص) محفوظ است. - Copyright © 2009-2012 - All rights reserved
مرورگر پیشنهادی : Mozilla Firefox بازدید امروز : ، بازدیدکل :